Meie – Lahkumine [LP][TRANSPARENT LIME][LIMITEERITUD TIRAAŽ]

33.00

A pool
1. Lahkumine
2. Ainult niimoodi
3. Ministeeriumist saadeti psühholoog / autor Jüri Üdi esituses
4. Üldharidus

B pool
1. Armastajad
2. Lillesaladus
3. Aeg
4. Laisa päeva laul

Tajo Kadajas – vokaal
Kalle Vikat – soolokitarr
Enn Saretok – basskitarr
Vladimir Petuhhov – klahvpillid
Raivo Maasik – löökriistad A 1,2,4 / B 1,2
Ivar Sipra – löökriistad B 3,4

 

Ainult 10 laos

Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

 

Läbipaistev kollane (transparent lime) värvi plaadi tiraaž on limiteeritud ja nummerdatud 001-100.

Musta ja sinist värvi plaadi lisainfo leiad siit.

12’’ vinüülplaat kaalub 180 g, lisaks 350g kartongümbris seljaga + termokiletatud matt laminaat. 

 

Ansambel Meie alustas tegevust Tallinna Polütehnilise Instituudi üliõpilasansamblina ja tegutses põhiliselt aastatel 1973–1975, hiljem lühiajaliselt veel kahel perioodil.

Meie, mis tekkis pärast TPI legendaarse ansambli Väntorel laialiminekut, oli 1970-ndate alguses üks Eesti tuntumaid intellektuaalroki ansambleid, kes kasutas oma kompositsioonide tekstideks isegi proosat, vabavärssidest rääkimata. Põhiliselt loodi laule siiski tolleaegsest väärtluulest. Muusikaliselt eirati täielikult traditsioonilisi vorme ning eksperimenteeriti tolleaegsete tehniliste võimaluste piirides.

1972. aasta sügisel moodustatud ansambli avalik kontserttegevus algas 1973. aasta kevadel ja kestis kuni 1975. aasta sügiseni. Meie oli kõige ehtsam tudengiansambel ja TPI aula oli sel ajal peamine rokk-kontsertide toimumise paik Tallinnas. Raadiosse ja televisiooni pääsesid rokkansamblid haruharva, nii jäid Meie põhiliseks väljundiks Vikerraadio keskööprogrammi saated ja selle tarbeks tehtud salvestused.

Ansambli Meie mootoriks kujunes laulja Tajo Kadajas, kelle organiseerimisvõime ja looming väärib siirast tunnustust. Kuigi Meie liikmed on hiljem osalenud mitmetes teisteski ansamblites, on see helikandja siiski meenutus nende muusikalise tegevuse algusaegadest, mil rohi oli rohelisem, mäed kõrgemad ja taevas sinisem.