Tõnu Naissoo – Hymn to the Sun [LP]

25.00

Plaadi sisu: 

Side А

A Little Overture
Repeating Story
Memories Last Forever
Unstable Moments
Swingin’ Balloons

Side B

The First Day Of The New Year
Two Ways
Come With Me
Crystal Morning
Run On The Edge
Hymn to The Sun
Rush Hour

Mängivad:
Tõnu Naissoo – Steinway piano & Wurlitzer electric piano 
Andrei Razin – Steinway piano (B1, B2, B7)

Lugude autor Tõnu Naissoo, välja arvatud B1, B2, B7, mille autorid Tõnu Naissoo ja Andrei Razin

Salvestus ja kõlakujundus Oleg Timofeev, СineLab Soundmix Studio, 23. ja 24. oktoober 2017 Moskvas

Fotod Tõnu Talivee 
Kujundus Alexander Medvedev
Produtsent Nikolai ‘BigNick’ Bogaichuk
Plaadi väljaandmisel pani õla alla Eesti Vabariigi Suursaatkond Moskvas

Laos

Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

TÕNU NAISSOO 70! Teemandid ei tuhmu.

18. märtsil 2021 tähistas 70. sünnipäeva maestro Tõnu Naissoo – üks täiuslikumalt lihvitud teemante Eesti muusikas.
Et seda päeva vääriliselt jäädvustada, on muusikasõpradeni jõudmas mitu kauamängivat heliplaati Tõnu Naissoo muusikaga. Loomulikult vinüülidena.

Hymn to the Sun sisaldab maestro omaloomingut sooloesituses. Pillideks klaver ja elektriline klaver.
Tiraažist 500 plaati, milles musti plaate 430 eksemplari, tuleb Eestis müügile 330 plaati.
Kogu tiraaž on nummerdatud ja musta värvi plaadid kannavad numbreid 1–69 ja 140–500.

Seitsekümmend vinüülplaati, alates numbrist 70, on valget värvi. Lisainfo siin.

12’’ vinüülplaat kaalub 180 g, lisaks 350g kartongümbris seljaga + termokiletatud matt laminaat.

Plaat numbriga 70 läheb Tõnu Naissoo isiklikku plaadikogusse.

Tõnu Naissoodžässpianist, helilooja, klahvpillimängija

Debüteeris 16-aastaselt oma džässtrioga 1967. aastal Tallinnas legendaarsel rahvusvahelisel džässifestivalil Tallinn 1967. Järgmisel aastal salvestas oma esimese LP – ”Tõnu Naissoo Trio”. Esimesed sooloklaverietteasted tegi Tõnu Naissoo 1971. aastal Venemaal – Novgorodis ja Leningradis. Aastatel 1972–1976 mängis show-ansambli Laine saatebändis. 1977. a alustas tegevust tema teine trio, millega esines edukalt 1978. a Thbilisi džässifestivalil. 1980. a salvestas oma teise albumi – “Turning Point” – plaadifirma Melodija all. 70ndate teises pooles ja 1980ndatel jätkus kontserttegevus aktiivselt NSVLi liiduvabariikides, esinedes nii soolopianistina kui ka oma trio ja kvartetiga Lätis, Leedus, Valgevenes, Ukrainas, Moldaavias, Gruusias, Aserbaidžaanis ning Leningradis ja Moskvas. 1980ndatel lisandusid välisesinemised Ungaris, Kuubal, Soomes, Inglismaal, Iirimaal, Saksamaal, Belgias ja Prantsusmaal. 1989–1990 oli stipendiaat Berklee Muusikakolledžis USA-s. 

On osalenud pianistina sellistes rahvusvahelistes projektides nagu EBU Big Band (Pori Jazz, 1985), Trio Thomas Eckert – Vjatšeslav Gaivoronski – Tõnu Naissoo (Turku Jazz, 1992), The Baltic Trio (Schleswig-Holstein Musik Festival, 1992), Vladimir Tarasov’s Baltic Art Orchestra (Jazz Baltica ja Münsteri džässifestival, 1994). 2002. aastal esines Praha 6. džässpianistide festivalil, mängides samal kontserdil koos Adam Makowiczi ja John Tayloriga. 2000ndate esimesel kümnendil esines koos  George Haslami “FreeTime” impro-muusikagrupiga Prahas ja teistes Tšehhi Vabariigi linnades. On teinud kuus kontserttuuri Jaapanis ja viimasel ajal esinenud taas Venemaal – Moskvas, Peterburis, Jaroslavlis, Arhangelskis ja Severodvinskis. 

Klassikalise muusika vallas on ühe solistina kaasa teinud Alfred Schnittke 1. sümfoonia ettekandel Leningradis NSVL-i Kultuuriministeeriumi SO-ga (1987), esiettekannetel USA-s Bostoni SO-ga (1988) ja Hollandis Rotterdami Filharmoonia Orkestriga (1991). 1994. a esines koos Riia Keelpillikvartetiga kaasaegse muusika festivalil Riias Wagneri Kontserdimajas.

On esinenud sellistes kuulsates kontserdisaalides nagu Boston Symphony Hall USA-s, De Doelen Rotterdamis, Rudolfinum Prahas, Tšaikovski kontserdisaal Moskvas, Kapell Peterburis ja Orchard Hall Tokyos.

Stiililiselt hõlmab tema mäng džässi erinevaid tahke – mainstream’i, post-pop’i, jazz-rock’i ning free-jazz’i. Sooloklaverikontsertidel esitab ka vabu improvisatsioone.

Peale džässkompositsioonide on kirjutanud muusikat 50 filmile ja 20 teatri-ja TV-lavastusele ning reklaamfilmidele.

Eri koosseisudega on andnud välja 30 sooloplaati, neist enamik Jaapani Atelier Sawano label’i all ning viimasel ajal ka Moskva firma ArtBeati Musicu väljaantuna.

On olnud 30 aastat tegev pianistina hotellis Viru (1976–2005).