Kaspar Kalluste – Humanoid [LP]

25.00

Ettetellimine on alanud!

Ilmub 02.03.2023

 

Kaspar Kalluste “Humanoid”

Mitmekülgne ja nõutud trummar Kaspar Kalluste on juba aastaid tegutsenud ka heliloojana ja produtsendina. 2012. aastal tunnustati trummari saavutusi Noore Jazzitalendi tiitliga. Kaspar Kalluste on lõpetanud magistrikraadiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna ning täiendanud oma oskusi Rootsis õppides ja mitmetes rahvusvahelistes meistriklassides. Ta on osalenud jazziansamblites Frank Frank, Carrot Lights, Paul Daniel Kvartett, Arcticum, Raul Sööt Deeper Sound, Tiit Kalluste 5tet ja oma trios, kuhu kuulusid bassist Marti Tärn ja kitarrist Virgo Sillama. Koosseisult ilmus 2014. aastal heliplaat „Koletise tagasitulek“, solistiks Kadri Voorand. Laiema tuntuse saavutas elektrooniline poptrio Würffel, ansambli debüütalbum „Beates & Bubbles“ ilmus 2015 ning järgmisel aastal jõudis kuulajateni stuudioalbum „I’am Facing North“.

Kaspar Kalluste on teinud koostööd enamiku pop ja jazz skene muusikutega sh aristidega nagu Tanel Padar & The Sun, Kerli Kõiv, Maarja-Liis Ilus, Hendrik Sal-Saller, Mihkel Raud, Ott Lepland, Anna Pärnoja, Sofia Rubina, Uku Suviste, Villu Veski, Tiit Kalluste, Brian Melvin, Kadri Voorand, Erki Pärnoja, Peedu Kass, Raivo Tafenau, Liis Lemsalu, Ines, Tanja, Joel Remmel jpt.

Kaspar Kalluste jazzilooming on eklektiline, kontrollitult impulsiivne ja põnev. Oma uues kavas segustab ta jazzmuusikale omase värvi ning improvisatsiooni elektroonilisest muusikast tulnud haaravate rütmifaktuuride ja soundiga. Minimalistlik kuid samas mitmekihiline. Orgaaniline kuid samas elektrooniline.

Kaspar Kalluste on Zildjiani artist.

Side A

1 Humanoid (K.Kalluste) 3:33
2 Stars (K.Kalluste/T. Kull) 3:57
3 Space (K.Kalluste) 3:14
4 Automaton (K.Kalluste) 3:23

Side B

5 Mechanism (K.Kalluste) 4:09
6 Karma (K.Kalluste) 4:05
7 Rare Species (K.Kalluste) 3:59

Joel Remmel- piano
Tarvi Kull- keys
Heikko Remmel – bass, keys
Marti Tärn – bass, keys, percussion
Kaspar Kalluste – drums

Recorded in November 2022 by Siim Mäesalu at Estonian Public Broadcasting Studio
Mix & master by Siim Mäesalu (Sonicmedia)
Artwork by Urmas Viik

© & ℗ Nu Beat 2022. All rights reserved.

www.kasparkalluste.com

 

Ettetellimine on alanud!

Ilmub 02.03.2023

 

Laos

Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

Musta värvi plaadi esmatiraaž on 300 tükki.

12’’ vinüülplaat kaalub 180 g, lisaks 350g kartongümbris seljaga + termokiletatud matt laminaat.